استراتژی هیرکان

روانشناسی صنعتی و سازمانی، در دنیای مدیریت و منابع انسانی یکی از مهمترین تخصصهای مورد نیاز برای تعالی بخشیدن به سرمایه های انسانی و دستیابی به بهره­ور­­ی و کیفیت بالای زندگی کاری است­­­. اهمیت مفاهیم علمی و پارادایمهای عملی این حوزه آنچنان حیاتی و دامنه کاربرد آن چنان وسیع است که امروزه در جهان مدرن، هیچ سازمانی را نمی توان یافت که به نوعی با انسان سر و کار داشته باشد اما از تلویحات روانشناسی صنعتی و سازمانی بهره نبرده باشد، بطوریکه جای ثابتی برای این تخصص در واحد منابع انسانی ایجاد شده است. علیرغم این اهمیت، تنها در چند سال اخیر است که این تخصص به نوعی وارد فضای علمی و عملی نیروی انسانی سازمانهای داخل کشور شده است. که البته برای این امر دلایل چندی را می توان بر شمرد که جدید بودن این رشته در فضای دانشگاهی کشور و عدم در نظر گرفتن منابع انسانی به عنوان یک تخصص در سازمانها از جمله آنهاست.

مؤسسه هیرکان با هدف کمک به تعالی سرمایه های انسانی سازمانهای کشور، تلاش دارد با در هم تنیدن مفاهیم نوین روانشناسی صنعتی و سازمانی با راهکارهای مدیریت، نقشی هر چند کوچک در جهت اعتلای فرآیندهای مدیریت منابع انسانی ایفا نماید. بدین منظور، گروهی از روانشناسان صنعتی و سازمانی مجرب در کنار متخصصین حوزه های مختلف مدیریت (منابع انسانی، استراتژیک، دولتی و اجرایی) گردهم آمده اند و با طراحی روشهای اجرایی نوین و الگوبرداری از تجربیات موفق سازمانهای بزرگ در سطح جهان، توانسته اند دهها طرح و پروژه اجرایی و تحقیقاتی را با موفقیت به انجام برسانند. همچنین طراحی و ساخت نرم افزارهای تخصصی حوزه منابع انسانی و برگزاری دوره های تخصصی آموزش و توانمندسازی برای کارکنان و مدیران شرکتها و موسسات، سایر زمینه های فعالیت مؤسسه است که افتخارات متعدد و تقدیر از سوی سازمانهای مختلف را برای مجموعه به همراه داشته است.

از میان دهها شرکت و سازمانی که متخصصین و کارشناسان مجموعه هیرکان افتخار همکاری با ایشان را داشته اند، می توان به شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، وزارت راه و و شهرسازی، شهرداری تهران، مدیریت اکتشاف نفت، وزارت بهداشت، مجتمع پارس جنوبی و ... اشاره نمود، که در طرحهایی همچون کانون ارزیابی مدیران، مدلسازی شایستگی، طراحی نظام ارزیابی عملکرد، طراحی ساختار سازمان، استخدامهای سراسری، جذب، کار گماری پرسنل و .. مهمان ما بوده اند.

مسئولین مؤسسه امیدوارند تا با روشهای نوین و با نگاه انسان محور، خدمتی هر چند کوچک در راستای ترقی کارکنان سازمانها که سرمایه های راستین این مرز و بوم هستند، ارائه نموده و زمینه ساز تعالی شرکتها و مؤسسات کشور باشند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال